כאבים בגב התחתון 

 

 

סובלים מכאבים בגב התחתון ? התנחמו בזה ש 90% מכלל האוכלוסייה הבוגרת סובלת או תסבול מכאבי גב. הכאב מופיע ומורגש בחוליות עמוד השדרה המותנייות כאבי הגב לפעמים מגיעים עם הקרנות של לאיזור העכוז ולאורך כל הרגליים בגלל עצב הסיאטיק Sciatic nerve)) העובר מעמוד השדרה לאורך הרגליים עד לקצות האצבעות ותפקידו לעצבב את כל הגפה התחתונה.

 

מבנה עמוד השדרה 

 

עמוד השדרה מורכב מ 33 חוליות שיוצרות מבנה גלי בצורת האות S חוליות עמוד השגרה שונות בגודלן חוליות הצוואר הן דקות יותר מחוליות הנמצאות באיזור בית החזה וחולית בית החזה דקות יותר מהחוליות הנמצאות באיזור הגב התחתון חוליות הגב שנמצאות באיזור האגן ומוכרות כעצם הזנב הן מחוברות לעצם אחת.

 

החוליות של הגב התחתון פגיעות ביותר לפריצות דיסק בעמוד השדרה בגלל שהן נמצאות ללא תמיכה.

 

מכוון שהחוליות נמצאות אחת על השניה ואין להן תמיכה גרמית רק תמיכה של שרירים, בגב התחתון שרירי הבטן ובצוואר שרירי הצוואר.

 

חוליות עמוד השדרה רגישות ללחץ גדול שמופעל על עמוד השדרה ולתנועות "לא טובות" הגורומות להן לצאת מהאיזון וללחוץ על עצב או לשחוק את הדיסק הנמצא בין החוליות.

 

מכאן רוב האנשים שהולכים על שתי רגליים מפעילים לחץ על החוליות המותניות מעצם העמידה, נוסיף לכך שאנו מרימים חפצים כבדים בצורה לא נכונה וכך נוצר הלחץ על הדיסק שעלול לגרום לפריצת דיסק או בלט דיסק שילחץ על העצב או יגרום לשיחקה של החוליה ויגרום לנו כאבי גב.

 

אולם ישנם אנשים היכולים לעבור חיים שלמים עם פריצת דיסק לא להרגיש כאב ולא לדעת שיש להם פריצת דיסק.

 

מה כאבים בגב התחתון?

 

כאבים בגב התחתון יכולים להגרם ממספר גורמים בנפרד או ביחד ביצוע תנועות קיצוניות של כיפוף וסיבוב הגב, הרמה והורדה של של חפצים כבדים, ישיבה ממושכת, תנוחות סטטיות, יציבה לא טובה כל אלה גורמים שיכולים לגרום לכאבי גב תחתון.

 

איך מונעים כאבים בגב התחתון ?

 

המניעה היא התרופה היעילה לכאבי גב והכוונה להיות מודעים ולהתייחס לפעולות שאנו מבצעים במשך כל היום. לשמור על תנוחת עבודה נוחה ולא מתאמצת, להמנע מלשבת שעות רבות ולא לקום, להרים ציוד כבד נכון, טיפולים משלימים, שימוש באמצעי עזר כמו חגורת גב, להחליף מדרסים 

 

 האם הטיפולים ברפואה משלימה יכולים לעזור לכאבים בגב התחתון ?

 

כן, הרפואה המשלימה יכולה לתת מענה טוב לכאבי גב כדאי לנסות את אחד מהטיפולים למשל עיסוי רפואי/שיאצו/טווינא/דיקור סיני או מערבי לפני שהם עושים פעולה פולשנית בגוף.

 

הטיפול ברפואה המשלימה מטפל ברקמות הרכות (שרירים) ומונע את המפרקים מאפשרת לזרימת דם טובה בסיבי השריר ומתוך שיפור הזרימה של הדם בסיבי השריר מגיעה ההקלה  כאבי הגב.

 

מטופלים רבים מספרים לנו על הקלה משמעותית בכאבים בגב התחתון וחזרה לשגרת יומם אחרי הטיפולים.

Negev-טיפול בכאבים

קרית אונו- רפאל איתן 1 קומה 1 

פתח תקוה - הסיבים 25 

 077-5251169

 onmedicalspa@gmail.com

שעות קבלה: 

א'-ה' -  20:00-9:00  | יום ו' -  14:00-9:00

יום שבת - סגור

© כל הזכויות שמורות לנגב- מרכז רפואה משלימה וטיפול בכאב

עיצוב ובניית אתרים: www.wixandme.com

  • Google+ - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • g
logo-negev_NEW.gif
  • Facebook - Grey Circle
  • G+ - Grey Circle