טיפול בגלי הלם למקרי דורבן

עודכן ב: ינו 10

מדרסים לטיפול בדורבן (לכף הרגל) יכולים להיות אפקטיביים. הסיבה לכך היא שמדרסים (לדורבן, לכף הרגל), מעצם הוויתם תומכים בכף הרגל. (כמו גם מתיחות ועיסוי רפואי - כשם משחררים את הרקמות ממתח מיותר, מה שיכול להקל על הכאב בכף הרגל). הרי מה הוא מדרס (לכף הרגל, למקרי דורבן לדוגמה)? מעין אלמֶנט חיצוני, שמתלבש לרוב בחלל הפנימי שֶל הנעל, ובאופן אופטימלי גם מותאם אישית לקימורי כף הרגל, כדי לספק לה את היציבות והאיזון שבאמת יתמוך את המבנה שלה. (כאשר בצורה דומה, כאמור, גם מתיחות או עיסוי רפואי יכולות לתמוך את כף הרגל ליציבות, אם יעזרו בשחרור מתח מהרקמות, מה שיכול להקל גם על הכאב בעקב).


עכשיו, למה שנרצה להתייחס למדרסים עבור טיפול בדורבן (לכף הרגל), כלומר, מה הקשר בין זה לזה?

ובכן, מקרה דורבן יכול להיווצר עקב עומס ברקמות של כף הרגל. זה כמובן לא השורש התופעתי היחיד שלו, וגם לא הסיבה השורשית ביותר - ועם זאת, אם אדם מסוים נמצא המון על הרגליים, תוך שהרגליים שלו והמבנה שלהן פשוט לא תומך את המשקל בצורה מיטיבה, ייתכן שזה ייצור דלקתיות ברקמות מסוימות בכף הרגל - וייתכן כמובן, במידה סבירה עד יותר - שזה לא ייעשה כך ושהדבר לא יקרה. ובכל אופן, במידה וקרה, הרי שרקמה מסוימת בכף הרגל נמצאת במצב דלקתי. נזכור גם שהמילה דלקת דומה למילה דלוק - כלומר, יש אזור שנמצא בהפעלה. הוא מופעל. אולי זה כי יש עליו עומס או לחץ, שפשוט לא אמור להיות. 


מדרסים לטיפול במקרי דורבן (לכף הרגל), כמו גם מתיחות ועיסויים רפואיים יכולים לשחרר את הלחץ על האזור הדלקתי ולהרפות את כאבי העקב- ולכל הפחות לאזור להימנע מלהחריף את המשך הלחץ על המקום, ואף להוביל לתהליכי ריפוי בסיסיים וטבעיים של הגוף - שאפשר שהם הטובים, המיטיביים והגבוהים ביותר שניתן לקבל ולחוות.


הדרך לרפא מקרי דורבן היא גם דרך הקלה על האזורים בכף הרגל, אשר נמצאים תחת עומס - וגם להתחיל ולשחרר עומסים ומתחים מהרקמות - אולי על ידי טיפול פיזיותרפיסטי - כמו מתיחות, עיסוי רפואי ותרגילים שונים. 


יש מקרי דורבן שאף אחד לא מבחין בהם, כי אין כאב בעקב. במקרה שכזו, גם אין דלקתיות - משמע האזור לא מופעל תחת עומס יתר או לחץ לא רצוי. אולי מבנה כף הרגל הוא נהדר ושלם, עובד כפי שהטבע התכוון. במקרה שכזה מדרסים לא יעזרו, כמו גם טיפולים מסוג אחר - כי הדורבן לא נוצר מדלקתיות, אלא מדבר מה אחר. ישנם טיפולים שיכולים לתמוך בריפוי שלו למי שבכל מקרה מעוניין בכך. טיפול מסוים לכך הוא טיפול בגלי הלם, שאמור לעזור עם מקרי דורבן. יש מומחים שממליצים על כך, אך רק כמוצא אחרון, או כמעט אחרון אם לוקחים בחשבון ניתוחים וטיפולים תרופתיים. כך שטיפול בגלי הלם לדורבן יכול לעזור, אך יש המלצה לגשת אליו לאחר כל השאר. טיפול בגלי הלם מגיע עם המלצות ממחקרים מסוימים שנעשו, ועם זאת טיפול בגלי הלם למקרי דורבן יכול להיות פחות טבעי, עקב כך שמדובר במכשור טכנולוגי ולא בשיטות "טבעיות" יותר.