חולי סוכרת - מספר דרכים מומלצות לטיפול

עודכן ב: 12 אפר 2019

טיפול בסוכרת בעזרת הרפלקסולוגיה

בין הטיפולים הקיימים ברפואה המשלימה הרפלקסולוגיה היא בין הטיפולים הבטוחים לאנשים החולים בסוכרת. אחת הבעיות המדאיגות את החולים במחלת הסוכרת היא זרימת הדם ותיפקוד העצבים בכפות הרגליים, כידוע הטיפול ברפלקסולוגיה נעשה בכפות הרגליים והוא מועיל מאוד בזרימת הדם והעצבים בכפות הרגליים. בנוסף ליתרונות הבריאותיים המטפל בוחן את כף הרגל על מנת לזהות חתכים או פצעים שנגרמו בכפות הרגליים, בדיקת כף הרגל חשובה כדי למנוע זיהום מחתכים בכף הרגל העלולים לגרום לסיבוכים קשים מאוד. 


רפלקסולוגיה והשפעה שלה על תסמינים לחולי סוכרת

התסמינים הנפוצים בסוכרת הם נירופתיה ואי זרימת דם באיזורים מקומיים. שני התסמינים האלה גורמים תחושה של עיקצוץ, חוסר תחושה, כאבים, ואפילו אובדן תחושה. בעקבות העבודה הממוקדת בכפות הרגליים כל הגוף מושפע ומתאזן באמצעות איזורים המשפעים על הגוף. ובמיוחד בנקודות הרפלקס הנמצאות בכפות הרגליים.

רפלקסולוגיה לחולי סכרת מסייעת להשיב את האיזון בגוף ומעניקות תחושה כללית של בריאות וחיוניות. הרפלקסולוגיה משפיעה על המערכת ההורמונלית באמצעות השפעה על הלבלב שמעודד ייצור של אינסולין. איזור המפתח שעובדים עליו ברפלקסולוגיה הוא הכבד בשל פעולת העיוד שלו המבצעות עלייה ברמת הסוכר בדם.


הרפלקסולוגיה יעילה גם לטיפול במערכת העיכול והפחתת בחילות וכאבים, או לסייע למערכת השתן שעושה פעילות יתר אצל חולי סוכרת.

את השיפור בבריאות הכללית ניתן לראות באמצעות המפגשים הקבועים שמהלך התקופה אפשר להפחית את התדירות של המפגשים עד למצב שהטיפולים הופכים להיות טיפולי תחזוקה ושמירה על ההישגים של הטיפולים.