עיסוי נשים בהריון 

 

למעלה משליש הנשים בהריון יסבלו מכאבי גב בעוצמות שונות במהלך ההריון.

נשים רבות סובלות מכאבי גב בזמן ההריון, לפעמים הכאבי הגב חזקים עד כדי כך שכל תנועה כמו הליכה, ישיבה, עמידה מורגשים. ישנם מצבים "קלים" יותר שהכאבי הגב  חלשים ומאפשרים תנועה אך הם כואבים במהלך כל היום דבר שגורם להתשה ועייפות מוגברת של הגוף.

 

התהליך שעוברת האישה בזמן ההריון מתבטא בשינוי מרכז הכובד של הגוף בגלל השינויים שחלים בבטן הגדלה. עם החודשים המתקדמים בטן ומשקל התינוק גדלים ואיתם משתנה גם מרכז הכובד ואיתו מגיעה הטייה של האגן קדימה והטיית הגב אחורה ואלה חלק מהגורמים שיוצרים את הלחץ על הגב התחתון.רוב הנשים יעשו את הפעולה הבאה להטות את הגב לאחור כדי לשמור על עמידה יציבה, זו הסיבה שנראה נשים בהריון עומדות ומחזיקות את ידיהן על המותניים ובהטיית הגב לאחור.

 

בנוסף לשינויים הפיזיים ישנם  שינויים פיזיולוגים הקורים בגוף במהלך ההריון שגורמים  להיחלשות של המפרקים, ירידה בטונוס שרירי הבטן, עומס על הרצועות והשרירים של עמוד השדרה בגב התחתון.כל שינוי היציבה משפיע על מערכת השרירים, הגידים, והרצועות שיוצרים עומס גדול על שרירי הגב והעומס הזה מתמשך לאורך כל הזמן שאישה עומדת והולכת שאלה קורים במהלך כל היום המאמץ המתמשך על שרירי הגב עלול גם להשפיע על שרירי הצוואר והכתפיים ויגרום להם להיות במתח שרירי קבוע שלאורך הזמן גם שרירים  אלו יכאבו, יתפסו ויגבילו את תנועת הצוואר.

 

 

איך אפשר להקטין או להקל על כאבי הגב בהריון?

א.      לנעול נעליים נוחות להליכה ללא עקבים.

ב.      לשמור על גב זקוף ככל שניתן במהלך ישיבה מתמשכת או הליכה.

ג.       בזמן הישיבה תדאגי שגובה הברכיים יהיה בגובה הירכיים.

ד.      עיסוי נשים הרות לפחות פעם בחודש.

 

מהו עיסוי נשים בהריון

 

עיסוי נשים הרות נעשה על מיטת טיפולים בשכיבה על הצד עם כריות המאפשרות תנוחה מפנקת ומשחררת ממתח השרירים.

במהלך העיסוי המטפל/ת המקצועי ידע באיזה נקודות לא ללחוץ שעלולות להשפיע על ההריון ובאיזה נקודות מותר ללוץ על –מנת לשחרר את השריר התפוס ולגרום להקלה.

עיסוי נשים הרות נועד לאפשר לאישה לקבל פסק זמן קצר במהלך ההריון. וזמן מנוחה שהיא מעניקה לעצמה כדי לצבור כוחות להמשך ולהפחית משמעותית את עומס הכאב מהגב התחתון, כתפיים, ורגליים. 

*העיסוי מותר רק מהחודש השלישי של הריון.

Negev-טיפול בכאבים

קרית אונו- רפאל איתן 1 קומה 1 

פתח תקוה - הסיבים 25 

 077-2304414

 onmedicalspa@gmail.com

שעות קבלה: 

א'-ה' -  20:00-9:00  | יום ו' -  14:00-9:00

יום שבת - סגור

© כל הזכויות שמורות לנגב- מרכז רפואה משלימה וטיפול בכאב

עיצוב ובניית אתרים: www.wixandme.com

  • Google+ - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • g
logo-negev_NEW.gif
  • Facebook - Grey Circle
  • G+ - Grey Circle