עיסוי רפואי

מה הוא עיסוי רפואי?

עיסוי רפואי הינו עיסוי טיפולי הפועל על רקמות פגועות כגון שרירים (גידים ורצועות) וכן על תפקוד מערך המפרקים של הגוף.

העיסוי הרפואי נועד במהותו להקלה על כאבים וטיפול בבעיות של מערכת התנועה שריר ושלד.

במהלך העיסוי הרפואי נעשה שימוש בטכניקות הפעלה והנעה של השרירים והמפרקים (Mobilization) על מנת לשקם את תפקודי התנועה של הגוף והחזרתו לאיזון. 

גם האסכולת ברפואה המערבית הנהוגה בשירותי הבריאות בארץ נמצא לעיתים כי ידה קצרה מלעניק מענה אמיתי למצוקות כרוניות של חלק מן המטופלים. והיא מפנה את המטופלים לטיפולי עיסוי רפואי וטיפולי מגע ברפואה המשלימה.

הרפואה הקונבנצויונלית בד"כ תהיה עסוקה בזיהוי ודיכוי הסימפטומים של המחלה בלבד ע"י משככי כאב ומדכאי דלקות מבלי לאתר ולהתמודד ישירות עם שורש ומקור הבעיה עצמה.

לעומת זאת, הגישה הטיפולית ברפואה המשלימה שמבוססת על שיטות טיפול במגע כגון: עיסוי רפואי, שיאוצו, מביטה על המטופל בדרך הוליסטית וחותרת לניטרול שורש הבעיה.

 שיטת טיפול זו זוכה להעדפה גוברת בשנים האחרונות בקרב קהל המטופלים אשר נהנים מיתרונות גישה זאת וכן הרפואה משלימה זוכה להכרה בקרב קהילת הרופאים כמו רופאים אורטופדים,רופאי משפחה ועוד.. 

כיום כבר יש ניסיון מקצועי מצטבר ותודות לידע המחקרי, הרפואי המתקדם המובנה בשיטות הטיפול במגע עיסוי רפואי - הינן מהוות כיום אמצעי בדוק, מהיר וזמין לטיפול בבעיות כאב ותנועה כגון כאבי גב, צוואר, כתפיים גפיים ועוד.

למי מומלץ לפנות אלינו ? 

להבדיל מעיסוי שבדי המצוי במכוני ספא אשר נועד למטרות הרגעה, רענון או פינוק.עיסוי רפואי בהגדרתו ובמהותו, הינו עיסוי טיפולי ממוקד בבעיות אורתופדיה המכוון לפתרון בעיה או מספר בעיות גופניות ספציפיות אשר מציג המטופל/ת, כאב גב, צוואר תפוס, אחרי תאונות או ניתוחים, כאבים כרוניים, מוגבלות תנועה, בעיות יציבה, כאבי שרירים, ועוד....

העיסוי הרפואי מומלץ לספורטאים מקצועניים וחובבים לטיפול בפציעות ספורט ובעיקר לטיפולי תחזוקה קבועים במהלך האימונים והתחרויות.