top of page

הסיפור שלי

עודכן: 6 בדצמ׳ 2023

הסיפור שלי.


בגיל 18 נפלתי מגובה של 7 מטרים, ושברתי שתי עצמות בשוק הרגל – את הטיביה ואת הפיבולה. כף הרגל נשארה תלויה, ובעזרת ניתוח והוספת פלטה עם 10 ברגים היא חוברה מחדש.

הייתי אז שבוע לפני הגיוס לנח"ל בפרופיל 97, והנפילה ריסקה לי את החלום להיות לוחם וקצין. רציתי להגן על המדינה, והכל קרס לי ברגע אחד.

השבירה של הרגל שברה אותי מנטלית, כאשר ראיתי את החברים שלי מתקדמים בצבא, מסיימים טירונות והופכים ללוחמים.


לאחר מספר חודשים הרגל החלימה לחלוטין מבחינה פיזיולוגית – העצם וכל שאר הרקמות התאחו, אבל אני המשכתי להחזיק אצלי כאב שלא יכולתי להיפטר ממנו, שישב על זיכרון הפציעה, וכלל מודעות למגבלת התנועה שלי ופחד ממנו. בדיעבד אני יודע שהיה זה הכאב המנטלי שהגביר את הכאב הפיזי אותו חוויתי.

מתוך הרצון לחבר את שברי החלום שלי מחדש, חזרתי לגרעין הנח"ל בקיבוץ, שם עבדתי בפלחה. העבודה הפיזית המאומצת אפשרה לי להבין שדרך הפעילות הגופנית אני מוכיח לעצמי שאני יכול להקל על הכאב, ולהחזיר לעצמי את הבטחון בגוף שלי ביכולותיו שנפגע בעקבות השבר הגדול שחוויתי.


בתקופה הזו פגשתי בעצם, לראשונה, את היכולת האדירה שיש לי להשפיע על גופי. למדתי על החוזק הנפשי שתומך בחוזק הפיזי, והחוזק הפיזי שתומך בחוזק הנפשי . מאז ועד היום אני מרגיש שיש ביכולתי לרפא את עצמי. אני סומך על המערכת החיסונית שלי, אני מצליח לרפא ולשקם את עצמי במהירות מכל פציעה שחוותי כמו כאבי גב, צוואר תפוס, ופציעות נוספות שנגרמו לי בשל אהבתי לאופנועים.שזה התחום הכי קרוב לשיקום משולב של הגוף והנפש.

בווינגייט למדתי, בין היתר, על אנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם, הכרתי פתולוגיות של כל מיני כאבים, וזה החזיר אותי לאותה פציעה בגיל 18. שם ירד לי האסימון שיש לי בשורה: הבנתי את החיבור שחסר לאנשים כה רבים שחווים כאבים כתוצאה מפציעות ספורט, מתאונות דרכים, ממחלות או מכל סיבה אחרת, ומחפשים לשווא, ולאורך שנים, את הפתרון במקומות הלא נכונים.


במקום הזה, של החיבור החסר, פיתחתי את שיטת Mobility בה אני מחבר, ביחד עם המטופלים שלי, את הנפש ואת הגוף כיחידה אחת שלומדת להחזיר את האמון בעצמה וביכולתה לנהל את הכאב ולהביא להקלה משמעותית בו.


במהלך העשור האחרון, בקליניקה שלי לטיפול בכאבים, הצלחתי לרפא ולעזור לאלפי מטופלים בשיטת Mobility איתה אני גורם למטופלים שלי לראות את האופק ולהכיר את היכולות הטמונות בגופם כדי לשקם את עצמם במהירות מהפציעה, בדיוק כפי שאני עשיתי בעצמי. בעבודה משותפת אנחנו מגיעים לתוצאות שמורידות מעליהם שנים של כאב, וכמויות גדולות של משככי כאבים שלא ממש עזרו להם.


הסיפוק הגדול שלי בעבודתי, אליה אני מגיע בשמחה, הוא לראות את המטופלים מחייכים אליי כאילו עשיתי להם מופע קסמים, והם ממש מתרגשים כשהם מבינים שכל הקסם קרה בגללם ובזכותם, ואני רק הראיתי להם את הדרך לאיכות החיים שאליה הם כל כך מתגעגעים, ושחזרה אליהם כמו שמש ביום סגריר.
עיסוי רפואי וטיפול בכאבים
עופר נגב מעסה רפואי 

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חבריכם.

יש לכם שאלות או תובנות? נשמח לשמוע מכם!Comments


bottom of page