סובלים מדורבן? מה עושים, ושיטות של טיפול בדורבן ברגל

מדרסים לכף הרגל יכולים לתמוך במקרי דורבן, כמו גם שילוב של שיטות טיפול אחרות כמו עיסוי רפואי ומתיחות, שאפשר למצוא בתחום הפיזיותרפיה. שילוב של מדרסים לכף הרגל במקרי דורבן, יחד עם עיסוי רפואי ומתיחות יכול מאוד להקל על המתח המצטבר ברקמות מסוימות בכף הרגל, שלמעשה יכול להשפיע עליהן כך שיווצר ביניהן אלמנט של דלקתיות ואף כאב בעקב. כאב בעקב לא חייב להופיע במקרי דורבן, הוא לרוב מופיע עם הדלקתיות, ואותה, כאמור ניתן להקל ולהקליל על ידי שימוש בשיטות שתומכות את חלוקת  המתח והעומס על גבי מבנה כף הרגל, כמו מדרסים (לדורבן) לכף הרגל, כמו גם שיטות שעוזרות בשחרור מתח מכף הרגל כמו עיסוי רפואי ומתיחות.

ֶ

עיסוי רפואי ומתיחות מגיעים אלינו מעולם הפיזיותרפיה. עולם בו מי שמשתתף צריך להביא את עצמו - כי מדובר בספיגה מסוימת של מתח פיזי על הרקמות, על מנת לשחרר אותם - דרך תרגילים מיוחדים שמגיעים מהתחום, כמו גם מוכנות לעשות בבית את שיעורי הבית המתקבלים, בצורה של תרגולים. כל עוד כל זה ייעשה נכון, תהיה אפשרות להֶימנע מטיפולים בהלם לדורבן, שיכולים לעבוד ויכולים להיות אפקטיביים, אך למעשה - טיפול בגלי הלם לדורבן הם צורה מסוימת של טיפול, שעל אף שמומלצת על ידי מומחים מסוימת, אינה הרצויה ביותר. טיפול בדורבן בגלי הלם נחשב פשוט פחות טבעי מאשר עיסוי רפואי או מתיחות, או אפילו מדרסים לכף הרגל כשזה נוגע לטיפול במקרי דורבן והקלה על הכאב בעקב אם ישנו.


כך שעל אף שלטיפולים בדורבן על ידי גלי הלם יש יכולת ריפוי מסוימת, שמחקרים מסוימים טוענים שהיא יכולה להיות גבוהה - כמות מסוימת של מחקרים, לא כולם - יש לבדוק זאת ולהתעניין באופן אישי כדי לגבש על כך דעה - על אף זאת, יש המלצה לעבור קודם דרך טיפולים "טבעיים" יותר לגוף, כמו לדוגמה עיסוי רפואי או מתיחות, וכמובן מדרסים לכפות הרגליים שיכולים לתמוך את הריפוי הטבעי של הגוף. אך כמובן, אם מישהו מרגיש שזו האפשרות שהוא רוצה - ההמלצה פשוט לא רלוונטית ואפשר להתקדם כרגיל לעבר טיפול בדורבן בגלי הלם, כאוות הנפש.