top of page

עיסוי שוודי טיפולי: להנות מכל העולמות

עודכן: 5 בנוב׳ 2021

עיסוי רפואי או עיסוי שוודי? מה הטיפול שהכי יתאים לי?

ב-Negev – טיפול בכאבים חסכנו לכם את ההתלבטות:

למה לבחור כשאפשר לקבל גם וגם?

עיסוי שוודי טיפולי הוא הטיפול החדש שפיתחנו עבורכם בקליניקה שלנו, המשלב שתי שיטות טיפול ידועות: עיסוי רפואי ועיסוי שוודי. השילוב הייחודי שלנו נועד להעניק חוויה טיפולית שתאפשר לכם להנות מכל העולמות – להרוויח את התוצאות המוכחות של העיסוי הרפואי שלנו בהפחתת כאב, ריפוי דלקות, שיקום טווחי תנועה ושיפור תפקודי כולל שאתם כבר מכירים – מחד, תוך קבלת עיסוי שוודי משחרר ומרגיע מאידך.


מה, בעצם, ההבדלים בין עיסוי שוודי לעיסוי רפואי?


עיסוי שוודי נועד לשחרר שרירים תפוסים, שנגרמים כתוצאה מישיבה ממושכת (למשל מול מחשב), מפעילות גופנית מאומצת, מעמידה לא נכונה, וכמובן גם ממתח ולחץ נפשי. התופעה הידועה כ"קשרים בשרירים" (muscle knots), או "טריגר פוינטס" – אותן התקשויות כואבות שמופיעות בשרירים באזורי הגוף השונים – בעיקר בגב התחתון, בשכמות, בצוואר ובכתפיים – יכולה להחמיר גם כתוצאה מהרגלי תזונה לקויים או מהתייבשות, והעיסוי השוודי נותן לה מענה הולם, לפחות באופן זמני, בטיפול שידוע כמרגיע ומענג באופן כללי.


בעיסוי השוודי, שהינו טיפול במגע, המטפל משתמש בתנועות לישה, ארוכות או סיבוביות, והנעת מפרקים עדינה, שמטרתן להרגיע, לגרות את קצות העצבים, להמריץ את זרימת הדם ולזרז את תהליך הניקוז הלימפטי. עיסוי שוודי קלאסי מתבצע על הגוף כולו.

 

העיסוי הרפואי דומה, על פניו, לעיסוי השוודי, אבל קיימים ביניהם כמה הבדלים משמעותיים.

 
  • מטרת הטיפול – בעוד עיסוי שוודי נועד לכלל האנשים, ומקושר אצלנו לפינוק והנאה, מטרת העיסוי הרפואי ממוקדת במתן מענה לאנשים הסובלים מכאב כרוני עקב פציעה, מחלה, שחיקה, הסתיידויות, דלקות או כל פגיעה אחרת בגופם, לרפא אותה ולהקל על הכאב, וכן לספורטאים המעוניינים לתחזק את גופם ולאזן אותו בין האימונים.

  • צורת הטיפול – העיסוי הרפואי מתמקד בשכבות העמוקות יותר של הרקמות – השרירים, הגידים והפאשיות (רקמות העוטפות את השריר), באזורים הפגועים של הגוף בלבד, ונפתח בתהליך של אבחון וזיהוי מקור הפגיעה. העיסוי הרפואי כולל אף הוא תנועות לישה, ארוכות או מעגליות, בדומה לעיסוי השוודי, אך מופעל בו לחץ רב יותר, ולעתים כרוכה בו גם מידה מסוימת של כאב. המעסה הרפואי מפעיל טכניקות עיסוי מיוחדות בעזרת האצבעות, האגרופים, המרפקים, ולעתים גם מכשירים ייעודיים לעיסוי פאשיות – כדי לחדור לכל שכבות הרקמות ולמתוח אותן.

  • העיסוי הרפואי מקדם תהליכי ריפוי טבעיים בגוף – בתהליך שחרור הרקמות מואצת זרימת הדם, המובילה אספקת חמצן טרי לרקמות ומפנה את הפסולת, ובכך מואץ גם תהליך ריפוי הדלקת בעומק האזורים הפגועים.


נשמע נהדר! אז למה לי עיסוי שוודי טיפולי דווקא?


כשסובלים מכאב כרוני – העיסוי הרפואי שלנו הוא הטיפול המועדף. אחרי טיפול אחד או סדרה של טיפולים – כל מטופל והמקרה שלו – הדלקת מתרפאת, הכאב יורד, אבל עדיין נשאר הצורך, ובעיקר הרצון – לשמר את מה שהושג, בטיפולי תחזוקה שהם עדינים ומהנים יותר מהעיסוי הרפואי הטהור – אבל עדיין טיפוליים ובעלי משמעות לגוף וליכולת התנועה שלו.

ויש את בני המזל שלא סובלים מכאבים כלל – אבל עדיין מבינים כי עיסוי עמוק שממריץ את הדם הוא לא סתם פינוק או מותרות – אלא שדרוג מידי וממשי באיכות החיים שלהם.


זה בדיוק המקום שבו העיסוי השוודי נכנס לתמונה! אבל עם טוויסט מיוחד משלנו...

אנחנו מקשיבים למטופלים שלנו, כי אתם מספרים לנו בדיוק מה אתם אוהבים ומה כואב לכם.


 

"אני רוצה לצאת מהקליניקה עם הרגשה שטיפלו בי, ולא רק מרחו עלי שמן", שמענו מכם לא פעם, כשהגעתם אלינו מאוכזבים אחרי עיסוי בספא.

 

"עכשיו כשעזרת לי להפטר סופסוף מכאבי הגב התחתון האלה שסבלתי מהם שנים – מה אני עושה כדי שלא יחזרו אלי שוב?" – גם את זה אנחנו שומעים, כי אף אחד הרי לא רוצה לוותר על איכות החיים שפתאום נגלתה בפניו אחרי שנים של כאב.


אז במיוחד בשבילכם –

  • אלה שכבר החלימו מדלקות בשרירים או בגיד;

  • אלה שעוסקים בפעילות גופנית כלשהי – כתחביב או כספורט מקצועי;

  • וכל אלה שפשוט לא מוכנים לוותר על תחושת השחרור, האנרגיה המתפרצת והתחדשות הגוף שמעניק עיסוי רקמות עמוק –

בשביל כולכם הוספנו כעת,

לכבוד השנה החדשה,

לכבוד המעבר לקליניקה הצומחת והחדשה,

ולכבוד כל התחלה חדשה שתרצו בחייכם –

את העיסוי השוודי הטיפולי שלנו.
Kommentare


bottom of page