עיסוי רפואי

עודכן ב: 18 דצמ 2018

עיסוי רפואי 


טכניקת העיסוי הייתה בעבר חלק מהרפואה הכללית.

בתקופה היוונית והרומית הכירורגיה ואורתופדיה היו מקצוע אחד הכירורג המפורסם היה אסקלפיוס (שעל שמו קרוי עד היום סכין המנתחים סקלפל).


אסקלפיוס היה בנו של אפולון הוא למד רפואה ובסביבות 1250 לפני הספירה והוא שהקים את בית החולים הראשון האגדה מספרת שאסקלפיוס היה רופא כל כך טוב שהיה מחסור במתים בשאול ולכן זאוס מלך האלים הרג אותו במכת ברק.


שיטות הריפוי של אקסלפיוס התבססו על רפואה טבעית והוליסטית שכללו את המרשמים רפואיים  ומרשמים לפעילות ספורט, עיסוי, שינוי תזונה, טיפולים במים, וגם התערבויות כירורגיות ניתוחיות במקרה הצורך.

היסודות של העיסוי הרפואי מאפייני האבחון של המטופלים וטכניקת הטיפולים נרכשים מעולם הפיזיותרפיה ואורתופדיה. העיסוי הרפואי פותח בארה"ב כאשר שחקרו ומצאו את סגולות המגע ועד כמה הוא תורם לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית. זמן ההחלמה מתקצר והמטופל חוזר לתפקוד עם פחות כאבים ובעיקר משתחרר מהר מבית החולים.


יתרונות העיסוי הרפואי לכאבים

כולם סובלים מכאבים במהלך תקופות החיים אך הכאבים השכיחים בקרב האוכלוסייה הם כאבי  גב תחתון וכאבי צוואר. כולם מייחסים לכאבי הגב את פריצות הדיסק שרופא גילה בצילום בחלק מהמקרים זה נכון ובחלק לא קטן של המקרים זה לא הגורם העיקרי. כי לא תמיד חולית עמוד השדרה הן האשמות העיקריות בכאבים. אנשים יכולים לעבור חיים שלי עם פריצת דיסק ולא להרגיש כאב בגללה.